LD101A680FAB2A
DigiKey Part Number
478-LD101A680FAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD101A680FAB2A
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)