LD06GA100JAB1A
DigiKey Part Number
LD06GA100JAB1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD06GA100JAB1A
Description
CAP CER 10PF 2KV NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD06GA100JAB1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)