LD063A103FAB2A
DigiKey Part Number
478-LD063A103FAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD063A103FAB2A
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD063A103FAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)