LD03ZD105KAB2A
DigiKey Part Number
478-LD03ZD105KAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD03ZD105KAB2A
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD03ZD105KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)