LD03YA221JAB2A
DigiKey Part Number
478-LD03YA221JAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD03YA221JAB2A
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD03YA221JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)