LD036D475KAB2A
DigiKey Part Number
478-7500-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7500-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7500-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD036D475KAB2A
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD036D475KAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)