LD035A8R2DAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
8.2 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD035A8R2DAB2A
DigiKey Part Number
LD035A8R2DAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035A8R2DAB2A
Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD035A8R2DAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)