LD035A0R5DAB2A
DigiKey Part Number
478-LD035A0R5DAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035A0R5DAB2A
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.5 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD035A0R5DAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)