LD033C182JAB2A
DigiKey Part Number
478-LD033C182JAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD033C182JAB2A
Description
CAP CER 1800PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD033C182JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)