LD031C331JAB2A
DigiKey Part Number
LD031C331JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031C331JAB2A
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Detailed Description
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LD031C331JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)