LD02YC100KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
LD02YC100KAB2A
DigiKey Part Number
478-LD02YC100KAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD02YC100KAB2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD02YC100KAB2A Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)