L08052R7CEWTR
DigiKey Part Number
478-L08052R7CEWTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-L08052R7CEWTRCT-ND - Cut Tape (CT)
478-L08052R7CEWTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L08052R7CEWTR
Description
FIXED IND 2.7NH 1A 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Thin Film Inductor 1 A 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L08052R7CEWTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
42 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.04mm)