L06032R2CGWTR
DigiKey Part Number
L06032R2CGWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L06032R2CGWTR
Description
FIXED IND 2.2NH 1A 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 nH Unshielded Thin Film Inductor 1 A 80mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
L06032R2CGWTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)