L0603220FHLTR
DigiKey Part Number
478-2946-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L0603220FHLTR
Description
FIXED IND 22NH 200MA 2.2 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Thin Film Inductor 200 mA 2.2Ohm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
L0603220FHLTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
13 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)