L06031R2CGSTR
DigiKey Part Number
478-4324-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4324-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4324-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L06031R2CGSTR
Description
FIXED IND 1.2NH 1A 40 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2 nH Unshielded Thin Film Inductor 1 A 40mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
L06031R2CGSTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
49 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)