L0603100FHLTR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 3.039
Datasheet
10 nH Unshielded Thin Film Inductor 300 mA 450mOhm Max 0603 (1608 Metric)
L0603100FHLTR
DigiKey Part Number
478-2942-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L0603100FHLTR
Description
FIXED IND 10NH 300MA 450 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L0603100FHLTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
28 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.71mm)