L02013R3BHSTR\500
DigiKey Part Number
478-7132-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L02013R3BHSTR\500
Description
FIXED IND 3.3NH 150MA 1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Thin Film Inductor 150 mA 1Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L02013R3BHSTR\500 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)