KGQ32DCG2D301JT
DigiKey Part Number
478-KGQ32DCG2D301JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGQ32DCG2D301JT
Description
CAP CER 300PF 200V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGQ32DCG2D301JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)