KGM32LR71E225ML is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32LR71E225ML
DigiKey Part Number
478-KGM32LR71E225MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32LR71E225ML
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)