KGM31VCG2D821FU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
820 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG2D821FU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2D821FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2D821FU
Description
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG2D821FU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)