KAM21BCG2A181JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 76
Datasheet
180 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KAM21BCG2A181JT
DigiKey Part Number
478-KAM21BCG2A181JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM21BCG2A181JT
Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM21BCG2A181JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)