KAM15ACG2A100KT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG2A100KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15ACG2A100KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15ACG2A100KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG2A100KT
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0603
Detailed Description
10 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KAM15ACG2A100KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)