HLC022R7BTTR
DigiKey Part Number
478-7198-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLC022R7BTTR
Description
FIXED IND 2.7NH 521MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 521 mA 250mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLC022R7BTTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)