HLC02180HTTR
DigiKey Part Number
478-7185-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLC02180HTTR
Description
FIXED IND 18NH 210MA 1.5 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 nH Unshielded Multilayer Inductor 210 mA 1.5Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLC02180HTTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
28 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)