F750G687MDC
DigiKey Part Number
F750G687MDCAVX-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F750G687MDC
Description
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 120mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F750G687MDC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V