F750G337MCC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2812 (7132 Metric) 150mOhm
F750G337MCC
DigiKey Part Number
F750G337MCCAVX-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F750G337MCC
Description
CAP TANT 330UF 20% 4V 2812
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F750G337MCC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
4 V