CU10Y13R3BAT2A
DigiKey Part Number
478-7846-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CU10Y13R3BAT2A
Description
CAP CER 3.3PF 16V C0G/NP0 01005
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CU10Y13R3BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)