CU01318R2BAT2A\5K
DigiKey Part Number
478-7837-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CU01318R2BAT2A\5K
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CU01318R2BAT2A\5K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)