CRC3A4E331JT
DigiKey Part Number
478-CRC3A4E331JT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRC3A4E331JT
Description
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRC3A4E331JT Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
KYOCERA AVX
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
330
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)