CKR23BX103MS-LL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor BX 2-DIP
CKR23BX103MS-LL
DigiKey Part Number
CKR23BX103MS-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR23BX103MS-LL
Description
CAP CER 10000PF 200V BX 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKR23BX103MS-LL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tube
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)