CKR22CG471FS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
CKR22CG471FS
DigiKey Part Number
CKR22CG471FS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR22CG471FS
Description
CAP CER 470PF 200V NP0 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKR22CG471FS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Size / Dimension
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.175" (4.45mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)