CDR35BX104BKSS\1
DigiKey Part Number
478-CDR35BX104BKSS\1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR35BX104BKSS\1
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
CDR35BX104BKSS\1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)