CDR34BP472BKUP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric)
CDR34BP472BKUP
DigiKey Part Number
478-CDR34BP472BKUP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BP472BKUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CDR34BP472BKUP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
P (0.1%)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)