CDR33BX104AMYS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
CDR33BX104AMYS
DigiKey Part Number
478-CDR33BX104AMYS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AMYS
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR33BX104AMYS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)