CDR32BP122AFUS\W
DigiKey Part Number
478-CDR32BP122AFUS\W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP122AFUS\W
Detailed Description
1200 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR32BP122AFUS\W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)