CDR32BP102BKUS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 6.654
Datasheet
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP102BKUS
DigiKey Part Number
478-CDR32BP102BKUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BKUS
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CDR32BP102BKUS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)