CDR31BX152BKWS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KEMET
Vishay Vitramon
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR31BX152BKWS
DigiKey Part Number
478-CDR31BX152BKWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BX152BKWS
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BX152BKWS Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)