CDR31BP470BFUP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP470BFUP
DigiKey Part Number
478-CDR31BP470BFUP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP470BFUP
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP470BFUP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
P (0.1%)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)