CDR04BX104AMUP\R
DigiKey Part Number
478-CDR04BX104AMUP\RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX104AMUP\R
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CDR04BX104AMUP\R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
P (0.1%)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)