CDR02BX682BKSS\500
DigiKey Part Number
478-CDR02BX682BKSS\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR02BX682BKSS\500
Description
CAP CER 6800PF 100V 1805
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric)
EDA/CAD Models
CDR02BX682BKSS\500 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1805 (4512 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)