CDR01BX332BKWS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
In Stock: 12
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR01BX332BKWS
DigiKey Part Number
478-CDR01BX332BKWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BX332BKWS
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR01BX332BKWS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)