CDR01BP470BJSP
DigiKey Part Number
478-CDR01BP470BJSP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BP470BJSP
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR01BP470BJSP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Failure Rate
P (0.1%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)