CCR05CX1R0CMV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Image for CCR05CX1R0CMV is not available
CCR05CX1R0CMV
DigiKey Part Number
478-CCR05CX1R0CMV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCR05CX1R0CMV
Detailed Description
1 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor CX Radial
Datasheet
EDA/CAD Models
CCR05CX1R0CMV Models
Failure Rate
M (1%)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.190" (4.82mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.090" (2.28mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C