Image for CCR05CJ4R3CM is not available
CCR05CJ4R3CM
DigiKey Part Number
478-CCR05CJ4R3CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCR05CJ4R3CM
Detailed Description
4.3 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor CJ Radial
EDA/CAD Models
CCR05CJ4R3CM Models
Failure Rate
M (1%)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.190" (4.82mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.090" (2.28mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C