Image for CCR05CG430JM is not available
CCR05CG430JM
DigiKey Part Number
478-CCR05CG430JM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCR05CG430JM
Detailed Description
43 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor CG Radial
EDA/CAD Models
CCR05CG430JM Models
Failure Rate
M (1%)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.190" (4.82mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.090" (2.28mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C