Image for AS0619N4JTR is not available
AS0619N4JTR
DigiKey Part Number
478-AS0619N4JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS0619N4JTR
Description
FIXED IND 19.4NH 2.9A 10 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.4 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.9 A 10mOhm Max 0806 (2016 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
90 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0806
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.102" L x 0.072" W (2.59mm x 1.83mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)