AQ11EM680GA7WE
DigiKey Part Number
AQ11EM680GA7WE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQ11EM680GA7WE
Description
CAP CER 68PF 150V 0505
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±2% 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AQ11EM680GA7WE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Series
Applications
Packaging
Tray
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)