AQ11EM330GA7WE
DigiKey Part Number
AQ11EM330GA7WE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQ11EM330GA7WE
Description
CAP CER 33PF 150V 0505
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±2% 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
EDA/CAD Models
AQ11EM330GA7WE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)