1825SC103JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
1825SC103JAT1A
DigiKey Part Number
1825SC103JAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825SC103JAT1A
Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1825SC103JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)