1825PC105KAT3A
DigiKey Part Number
478-1825PC105KAT3ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825PC105KAT3A
Description
CAP CER 1UF 250V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)